ידיים.jpg

איך הכל התחיל...

הכל החל בסוף שנת 2016, כשקבוצה של הורים מרוצים לילדים מאושרים, שמתחנכים בגן ברל'ה, גן מונטסורי בבית ברל, התגבשה ושמה לה למטרה להקים בית ספר מונטסורי. בית ספר שיספק אלטרנטיבה חינוכית, חדשנית ומתקדמת למסגרות החינוך המסורתיות, בכלל ורצף חינוכי עבור ילדיה הגדלים בגן מונטסורי, בפרט. לקבוצה הצטרפו גם הורים נוספים מכפר סבא שמצאו כי החינוך המונטסורי נותן מענה לשאיפותיהם וציפיותיהם ממערכת החינוך.        
ביחד כצוות מוביל, החלטנו כי אנו פועלים במלוא המרץ, בנחישות מתוך תחושת שליחות, להקים בית ספר ממלכתי מונטסורי, בכפר סבא – בית ספר "החופש להיות"!  


במהלך התקופה למדנו, חקרנו, בחנו את החינוך הפרוגרסיבי על זרמיו השונים, בעיקר את החינוך המונטסורי, סיירנו במוסדות חינוך מונטסוריים בארץ ובעולם, נפגשנו עם מומחים, אנשי חינוך, הורים, ילדים, חשפנו ונחשפנו לציבור הרחב (הורים בכפר סבא), נפגשנו עם נציגי אגף החינוך בעירייה, גיבשנו קווים מנחים, רעיונות וכיום אנו סוללים את הדרך להקמת בית ספר מונטסורי בעיר.  


בדצמבר 2017 נפגש צוות ההקמה עם מנהלת אגף החינוך, הגב' אורלי פורמן ומנהלת מחלקת בתי ספר יסודיים, הגב' אורית ליבוביץ, בעיריית כפר-סבא. מאז ועד היום אנו מנהלים מערכת יחסים פורה ומפרה בשיתוף פעולה הדוק ומתמשך בו נציגות העירייה קשובות לרעיונותינו ותומכות בקידום היוזמה להקמת בית הספר.  

אנו מאמינים בכל ליבנו, שבית ספר מונטסורי זהו בית חינוך שמחנך ילדים להפיק את המיטב מחוויית הילדות והנערות, מאפשר להם לבחון ולממש את המסוגלות האישית, להאמין כי הם יכולים וגם השמיים הם לא גבול. זהו מקום שמחנכים אנשים להיות בני אדם טובים ומתחשבים. בני אדם שרואים את טובת הסביבה ורוצים שהעולם יהיה טוב יותר!