רישום לשנת הלימודים תשפ"ב

לצורך הרישום אנא קראו בעיון מסמך זה:

ההרשמה פתוחה לכולם ללא מיונים או סינונים הקשורים ליכולותיו או להישגיו של הילד.
הרישום השנה יפתח לכיתה א' ל 25 מקומות, תוך שמירה על איזון בין בנים לבנות.
הרישום הוא לתושבי כפר סבא בלבד. תינתן עדיפות לילדים שיש להם אחים ואחיות הלומדים בבית הספר. 

באם אתם מעוניינים ברישום, יש להירשם קודם כל לבית הספר האזורי אליו מיועד ילדכם.תכן, ולמלא את הטופס הנמצא בקישור בתחתית המסמך החל מיום ראשון ה 02.05.2021 ועד ליום ראשון 09.05.2021, למעוניינים להיכנס לרשימת המתנה,
לכיתות ב'-ד', ניתן להירשם באותו הקישור.

האמור לעיל, הינו כפוף לשיקולים מערכתיים וחינוכיים אותם שוקלת עיריית כפר סבא, בהתאם להוראות הדין וחוזרי מנכ"ל משרד החינוך העוסקים בנושא.

בית הספר הדמוקרטי-נתיב מונטסורי "החופש להיות" יקיים מסגרת חינוכית מונטסורית  לפייה סביבת הלימודים  מותאמת לילדים, מאפשרת התנהלות עצמאית, מעוררת סקרנות ומאפשרת בחירה בהתאם לנטיות הטבעיות של כל אחד מהילדים. הקו המנחה הוא תפיסתה של דר' מריה מונטסורי: "על הסביבה לגלות את הילד ולא לעצב אותו".
הנתיב יפעל במסגרת הכפר הדמוקרטי והנתיב מחויב לפעול לפי ערכי הדמוקרטיה בדגש על שמירת זכויות האדם של כל אדם בנתיב יהא גילו אשר יהא. הלמידה בנתיב תתרחש בכיתות רב גילאיות על פי תלתונים א'-ג' ביחד באותו המרחב. וצפוי לגדול לתלתונים ד'-ו' וכו'.

המטרות הישירות של החינוך המונטוסורי ממוקדות בפיתוח מיומנויות של שיפור יכולת הריכוז, שיפור היכולות המוטוריות, שאיפה לעצמאות הילד ושמירה על סדר וארגון. תרגול הידע הנלמד נעשה בעזרת עזרי לימוד ייעודיים, בתוך מסגרת המאפשרת בחירה נרחבת של הילד. תהליך הלמידה מתקדם מהמוחשי אל המופשט. כל ילד בונה בליווי המורה תוכנית למידה אישית המותאמת לקצב הלמידה שלו, ואשר ביצועה הוא באחריותו ובדיאלוג עם המורה.
אנו שואפים להעניק לילדים סביבה חינוכית אשר מאפשרת יצירתיות, סקרנות, חופש בחירה,  חדוות למידה, עצמאות, מודעות ומשמעות, וזאת בסביבה דיאלוגית .

 

הנתיב המונטסורי מתנהל דרך מנגנונים דמוקרטים כלומר רשות, מחוקקת,מבצעת ושופטת.  ההתנהלות בנתיב היא באמצעות ועדות שונות, ומנגנון קבלת החלטות "הפורום להיות" המשמש כפרלמנט. הלמידה משולבת בלימודי חובה ובלימודי בחירה.


נקודות למחשבה:
מדוע את.ה מעוניין שילדך ילמד בבית הספר המונטוסורי?
מה בדרך החינוכית הזו מתאים לילדך?
מה בדרך הזו עלול להקשות על ילדך?
האם אתה מודע שקצב הלמידה שונה מותאם ליכולותיו של הילד?
מה דעתך על כך שבבית הספר אין מבחנים? ולא יהיה מושם דגש על השגיים לימודיים במובן המקובל של הביטוי (ציונים וכו)?
מה הציפיות של המשפחה מהמסגרת הנ"ל?
האם הייתי ביום מתעניינים בנתיב המונטסורי ולקחתי בחשבון את השיטה המיושמת בפועל בנתיב זה?

 

על מנת להירשם, לחצו פה ומלאו את טופס ההרשמה:

לידיעתכם! ביצוע הרישום אינו מהווה אישור קבלה לנתיב המונטסורית.

בשאלות ניתן לפנות אלינו בתפריט 'פרטי התקשרות' באתר.